Padiskutuokite su mokiniais, kokius prisiminimus ir kaip saugo jų tėvai, kaip jie patys saugo savo gyvenimo akimirkas. Peržiūrėkite LGK vaizdo įrašą. Jame pateikta teksto ištrauka iš knygos Ajahn Brahm „Dramblys, kuris pamiršo laimę“. Teksto ištrauka vadinasi „Jūsų fotoalbumas“. Su mokiniais dar kartą padiskutuokite, ar jie sutinka su tuo, ką matė vaizdo įraše, ar nesutinka. Tęskite diskusiją atsižvelgdami į mokinių atsakymus.
Jūsų fotoalbumas
Daugelis žmonių turi fotoalbumą. Jame jie saugo laimingiausių laikų prisiminimus. Galbūt nėra jūsų nuotraukos prie mokyklos direktoriaus kabineto. Nėra nė vienos nuotraukos, kurioje iki išnaktų ruošiatės egzaminams. Nė vienas iš mano pažįstamų albume neturi nei skyrybų nuotraukų, nei nuotraukų iš ligoninės lovos, kur jie guli pakirsti ligos, nei iš transporto spūsties pakeliui į darbą pirmadienio rytą! Tokie depresiją keliantys kadrai neranda kelio į fotoalbumus.
Bet yra dar vienas fotoalbumas, kurį laikome savo galvose, – jį vadiname atmintimi. Tame albume mes saugome daugybę nemalonių nuotraukų. Čia rasime begalę kadrų iš aršių rietenų, daug nuotraukų, liudijančių tas dienas, kai buvo skaudžiai išduoti, ir keletą montažų, kuriuose su mumis pasielgta beširdiškai. Tačiau albume neįtikėtinai mažai įamžintų laimingų akimirkų.
Absurdas!
Nagi, perkratykite fotoalbumą savo galvoje. Ištrinkite neįkvepiančius prisiminimus. Išmeskite juos lauk. Jiems šiame albume ne vieta. Vietoj jų įsidėkite tokius prisiminimus, kokius saugote tikrame fotoalbume. Įklijuokite džiugesį, kurį patyrėte susitaikę su savo partneriu, įklijuokite netikėtą nesuvaidinto gerumo akimirką, įklijuokite tą mirksnį, kai prasisklaidė debesys ir nuostabiai gražiai suspindo saulė. Saugokite tas nuotraukas savo atmintyje. O radę laisvą valandėlę pavartykite albumo puslapius – su šypsena, o gal net kvatodami.