B dalis

Mokiniams atlikus pirmąją užduotį, paklauskite jų, kaip jie jautėsi pradėję lankyti mokyklą septynerių šešerių metų ir kaip jie jaučiasi dabar, atėję į septintą ar aštuntą klasę? Kaip skiriasi jų jausmai, pasitikėjimas savimi, įgūdžiai ir gebėjimai? Paprašykite mokinių surašyti, ko jie tikėjosi ir ką rado pradėję lankyti pirmąją klasę. Visi kartu aptarkite, ar norai ir viltys skyrėsi nuo realybės ar išsipildė? Gal buvo kokių nors baimių? Ar buvo kokių netikėtumų, ar jie buvo malonūs, ar nemalonūs?

C dalis

Paklauskite mokinių, kas pasikeitė jų gyvenime, mokykloje nuo pirmos dienos mokykloje iki dabar? Ar pasikeitimai dideli ar nežymūs? Ką išmoko, ko pasiekė? Daug pasiekė ar ne? Ar visus įvykius, nutikimus prisimena? Kaip prisimena tai, kas jau įvyko, kas buvo pasiekta? Kaip galima fiksuoti prisiminimus: fotografijos, vaizdo įrašai, albumai, diplomai? O gal jie rašo dienoraštį arba filmuoja video dienoraštį?

D dalis

Diskusija apie tai, kad dabartį realiai suvokiame per savo savijautą ir emocijas. Kol dabartis yra dabartis, mes jos negalima analizuoti. Analizuojame tai, kas jau įvyko. Kas padeda stabtelėti dabartyje ir nepriimti klaidingo, skuboto sprendimo? Kokias strategijas galima taikyti ir kaip jas pasirinkti pagal savo būdą, gyvenimo tempą?