Mokytojui

Kaip dirbti su iliustracijų blokais? Kiekvienas individualiai arba susiskirstę poromis turi atsirinkti bent po dvi korteles (arba kaip nuspręs mokytojas). Kiekviena komanda (pora ar mokinys) turi ir po dvi papildomas tuščias korteles (galima panaudoti tiesiog baltus lapus) trūkstamoms svajonių šventės detalėms nusipiešti. Taip pat gali pasitelkti papildomų iliustracijų iš žurnalų, laikraščių, interneto ir kt. Mokiniai gali išsitrauktas iliustracijas pratęsti, pildyti iškarpomis ir kt. Tuomet mokiniai kuria savo svajonių šventę, kurios dar nėra, bet kurios labai norėtų.

  1. Remiantis anksčiau užpildyta lentele ir klausimynu (2 potemė), sukuriamas šventės organizavimo planas, scenarijus.

  2. Sukuriamas kvietimas dalyviams (vaizdo įrašas, plakatas ar kt.) į šią šventę, pabrėžiant, kuo ji išskirtinė, įspūdinga.

  3. Planas, scenarijus ir vaizdo įrašai pristatomi klasėje, aptariami orientuojantis į šiuos klausimus: ar atsižvelgta į visus šventės organizavimo ir realizavimo punktus? Ar kvietimas išsamus, sudominantis? Ar išsamus, nuoseklus pats pristatymas? Kokie aspektai sudomina šioje šventėje, kodėl į ją eitumėte? Kas nepatrauklu šioje šventėje, kodėl pagalvotumėte, ar verta į ją eiti? Ar norėtumėte tokios šventės savo mokykloje, kodėl? Ar norėtumėte, kad tokia šventė mokykloje vyktų dažnai, kodėl?

Pavyzdys: viena iš pristatytų švenčių – tortų metimų, jų tepimo ant veidų. Nenorėčiau eiti į šią šventę, nes joje bus tortais ir jų kremais tepama ant veidų. Tai amerikietiška šventė, man atrodo, kad yra nemandagu. Taip pat nenoriu išsitepti, bijau, kad vaikai gali būti grubūs. Todėl į tokią šventę neičiau, nors ji būtų išskirtinė.