Tikslas: įvardinti kurčiųjų mokyklose švenčiamas šventes, svarbius minėjimus, renginius, taip pat renginius ir šventes, kurie vyksta už mokyklos ribų, diskutuoti šia tema, gebėti pristatyti renginius/šventes, tinkamai vartojant naujai išmoktas leksines ir sintaksines konstrukcijas, palyginimo formulavimo ir argumentavimo strategijas, gebėti sekti kitų gestakalbių pasakojimus, atsakyti į ir (arba) užduoti klausimus.  

Uždaviniai:  

  • įvardinti švenčių / renginių kriterijus, kurie nulemia jų patrauklumą, vertę, naudą, pranašumą, lyginant šventes ir renginius tarpusavyje ir apie tai argumentuotai kalbėti bei suformuluoti pasiūlymą, kai reikia pasirinkti vieną šventę iš kelių, remiantis pateikta mokymosi medžiaga.
  • įvardinti švenčių / renginių svarbiausias sudedamąsias dalis, diskutuoti apie jų organizavimą, apibūdinti sėkmingą šventę / renginį, remiantis mokomąja medžiaga, nukreipiamaisiais klausimais.
  • kalbėti apie galimas klaidas ir nesėkmes šventėse / renginiuose, jiems ruošiantis ar jau įvykus ir įvardinti sprendimo būdus.
  • pateikti patirtos ar norimos šventės / renginio ar veiklos koncepciją, atsakyti į kilusius klausimus, o stebint kitų pranešimus, tinkamai reaguoti, suformuluoti patikslinančius klausimus ir (ar) išsakyti savo nuomonę. 

Patikslinimas 

Toliau patikslinama viena užduotis ir pateikiama pavyzdžių, kad mokytojui naudotis priemone būtų patogiau. 

1 potemės 3 užduotis 

Šioje dalyje mokiniai, pasitelkę esamų ar buvusių mokyklos švenčių archyvą, susirenka vaizdinę medžiagą apie įvairias mokyklos šventes ir grupėmis arba poromis pasirenka po vieną bloką iš atsirinktų švenčių pagalbinių priemonių bei pasiruošia šią šventę pristatyti pagal priemonėje nurodytus kriterijus. Toliau mokytojui pateikiami galimi tokių iliustracijų pavyzdžiai. 

  1. Rugsėjo 1-oji; 2. Tarptautinė kurčiųjų diena; 3. Helovinas; 4. Kalėdų šventė; 5. Užgavėnės; 6. GK minėjimo šventė; 7. Kaziuko mugė; 8. Mokytojų diena; 9. Paskutinis skambutis. 

Iliustracijų turinys galėtų būti:  

  1. Rugsėjo 1-oji: a) pasipuošęs vaikas su kardeliais* (ar kitomis gėlėmis) rankose; b) mokyklos suolai, lenta, ant kurios užrašyta „Sveiki atvykę“; c) tvarkaraštis, pakabintas ant informacinės lentos, prie kurios matyti susiglaudusios vaikų nugaros (vaikai žiūri į tvarkaraštį); 
  2. Tarptautinė kurčiųjų diena: a) Seimo salė, tribūnoje gestų kalba kalba kurčiasis, salėje sėdi kurtieji mokiniai; b) skelbimo nuotrupos: „Visi mokiniai kviečiami paminėti Tarptautinės..., ji vyks mokyklos aktų salėje rugsėjo 27 d. 14 val. Renginys vyks visą savaitę visoje Lietuvoje...“; c) Kurčiųjų draugijos prezidentas lankosi mokykloje
  3. Kalėdų šventė: a) mokiniai stovi eilutėje prie Kalėdų senelio, kiti praeina pro juos su dovanomis; b) žaidimai salėje su žiemiškomis dekoracijomis (pusnys, mirga lemputės); c) aktų salės scenoje vyksta spektaklis – vaikšto maži elfai, kalėdiniai nykštukai. Pirmoje eilėje matyti mokyklos bendruomenė: direktorė, administracija, mokytojai;
  4. GK minėjimo šventė: a) LR Prezidentas gestų kalba sako SVEIKINAME; b) mokiniai sustoję miesto aikštėje ratu ir moko praeivius gestų kalbos – rodo GK abėcėlę; c) juodas fonas, gerai apšviestas kurčiasis, kuris kažką pasakoja gestų kalba – iliustracijoje matyti sustingęs gestas. Jo mimika lengvai susirūpinusi, žvilgsnis sutelkęs dėmesį, pavyzdžiui:
  5. Kaziuko mugė: a) mokiniai sėdi suoluose ir daro įvairius rankdarbius (klijuoja, karpo popierių, siuva ir t. t.); b) stalas, ant kurio sudėta daug skirtingų rankdarbių (keraminės vazos, saldainiai, pintinės ir kt.), greta stovintys mokiniai apžiūrinėja juos; c) mokytojos nešasi spalvotus vėjo malūnėlius iš popieriaus, gabalėlį pyrago;

  6. Mokytojų diena: a) ant informacinės lentos matyti skelbimas, apkabinėtas rudeniniais lapais: „Kviečiame visus šios mokyklos mokytojus ir mokinius – visą bendruomenę į šventę, kuri vyks spalio 5 d. 12.30 val. aktų salėje...“; b) ant scenos vyksta mokinių spektaklis. Iliustracijoje atsispindi spektaklio akimirka: mokinys sėdi prie suolo, greta jo stovi mokytojas; c) mokyklos koridoriumi eina besišypsantys seniai mokyklą baigę du ar vienas mokinys, sveikina. Greta žilas mokytojas, jau seniai pabaigęs darbą, atėjęs pasidžiaugti švente (šalia stovi žmonės ir sveikinasi);

  7. Kovo 11-osios – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos – minėjimas: a) mokiniai piešia vieną didžiulį piešinį, jo viršuje parašyta LAISVĖ; b) trys mokiniai dainuoja Lietuvos himną gestų kalba, iliustracijoje matyti sustabdytas gestas LIETUVA; c) pamoka. Mokiniai žiūri dokumentinį filmą apie Lietuvą (matyti sunkmetis, užpuolimai ir kt.), greta stovi vertėjas ir verčia.

*Pavyzdžiuose pabraukti tam tikri elementai, daiktai, objektai, žmonės ir kt., siekiant nurodyti esminius šventės akcentus, kurie padėtų lengviau atpažinti, kokia tai šventė.