1 dalis
  1. Peržiūrėkite Monikos Kumžaitės interviu įrašą apie savanorystę ir suraskite, kaip ji pasako teiginį už ją nėra atlyginama pinigais gestų kalba. Šį teiginį gestų kalba ji pasakė ne vieną kartą, bet pavartojo sinonimų, kurių yra net trys. Kokie jie buvo?

2. Pagalvokite, kaip šiuos sakinius galėtumėte pasakyti gestų kalba. Vienam sakiniui pateikite bent du tris sinoniminius sakinius gestų kalba:

Visą parą aš nemiegojau.

Aš du mėnesius negavau atlyginimo.

Mano sesuo jau savaitę nevalgo saldumynų.

2 dalis
  1. Suraskite šiame interviu apie savanorystę gestų judesio dubliavimą, t. y. rodomiems vienarankiams gestams būdinga tai, kad aktyviosios rankos judesį tuo pačiu metu gali atkartoti (dubliuoti) pasyvioji ranka. Toks judesio dubliavimas – gana dažnas reiškinys LGK. Jo funkcija, ko gero, yra kaip gesto formos paryškinimas, pvz., pirmasis Monikos pateiktas gesto judesio dubliavimas yra (dar, žinoti 1x1, kasdien, sutrikti (FxF), žmonės, bus, idėja).

2. Padiskutuokite, kodėl gestakalbiai pasyvia ranka tuo pačiu metu atkartoja aktyviosios rankos judesį.


3. Pagalvokite, ar jūs patys, ar jūsų draugai bei kiti gestakalbiai dubliuoja gestų judesį. Pateikite pavydžių.

3 dalis

Monikos Kumžaitės interviu vaizdo įraše apie savanorystę suraskite tarptautinius gestus ir juos pakeiskite lietuviškais gestais. Sugalvokite sakinių su pakeistais lietuviškais gestais (labai, prisitaikyti 5+x2, „smūgis“, Europa, politika, komunikuoti, diskriminuoti, įrodyti (5 ir 1), lankstumas (net su angliškais lūpų j.).