A dalis

Trumpai mokiniams papasakokite, kad skirtingi žmonės priklauso ir patogiai jaučiasi skirtingose grupėse ir vietose. Pavyzdžiui, priklausome klasei, šeimai, komandai ir kt. Paprašykite mokinių išvardyti keletą jiems žinomų pasaulio kurčiųjų ar girdinčiųjų žmonių (tai galėtų būti sporto, muzikos žvaigždės, aktoriai, politikai ir t. t.) bei keletą profesijų (pvz., mokytojas, gydytojas, pardavėjas, teisėjas, vairuotojas). Tegul mokiniai įvardija grupes ir vietas, kur šie asmenys galėtų gerai jaustis. Atsakymai gali būti susiję su darbo vieta, laisvalaikio pomėgiais, šeima, namais.

B dalis

Suskirstykite klasės mokinius poromis taip, kad poras sudarytų skirtingos lyties, skirtingų interesų, gebėjimų ir skonio mokiniai. Paaiškinkite, kad jų uždavinys yra išreikšti, kaip jie supranta priklausymą grupei ar mokyklos bendruomenei. Nediskutuodami vienas su kitu kiekvienas mokinys turi papasakoti apie savo porininką ir nurodyti šiuos dalykus:

  1. vietos, kuriose, jo manymu, dažniausiai lankosi partneris;
  2. grupės, kuriose jis gerai jaučiasi;
  3. veikla, kuri jam patinka.

Kiekvienas mokinys apibūdina savo porininką pagal nurodytus aspektus. Porininkas užsirašo sakinius ir paskui atsako, pavyzdžiui: „Taip, aš priklausau...“, „Ne, aš nepriklausau...“, „Taip, aš ten puikiai / gerai jaučiuosi...“, „Ne, aš šioje grupėje / vietoje dažnai nesilankau...“. Vėliau kiekviena pora pasikeičia vaidmenimis ir pakartoja tą patį. Paprašykite kiekvienos poros susitarti, ką jie vienas apie kitą pasakos visai klasei: „Aš nežinojau, kad mano porininkas...“, „Aš sužinojau apie save...“.

C dalis

Ant didelio popieriaus lapo nubraižykite schemą „Ką man reiškia priklausyti grupei“ užpildydami referencijos taškų lauką: viduryje lapo nupieškite save ir aplink save pažymėkite grupes, kurioms priklausote.

Nupieškite kuo daugiau grupių, kurioms jūs priklausote.

Pažymėkite kuo daugiau vietų, kuriose jūs mėgstate lankytis.

Visose grupėse ir vietose nupieškite arba parašykite savo jausmus, kuriuos jaučiate būdami ten.

Pagal ką jūs priskiriate save šioms grupėms: lytis (moteris ar vyras), rasė, valstybė, ryšiai, gebėjimai, neįgalumas, gyvenimo stilius, amžius, sportas, užsiėmimas, veikla, būreliai.