A dalis

Galbūt mąstydami apie lyderystę galite nuliūsti, kad nesijaučiate lyderiu arba nesate tokiu gimę. Bet palaukite – juk kiekvienas lyderis negimsta per naktį, jie auga, bręsta, mokosi. Ar esate girdėję posakį, kad sėkmė ar geri rezultatai priklauso 10 % nuo talento ir 90 % nuo darbo? Net jei atrodo, kad nesate lyderis, neturite talento ar viskas nevyksta savaime (nors tai nėra tiesa), tai dar toli gražu nėra viskas. Visi mes turime galimybę siekti rezultatų, t.y. mokytis, o tai yra viena pagrindinių lyderio savybių. Mokytis galima ne tik akademinių dalykų mokykloje, kolegijoje ar universitete, bet ir socialinių vertybių, tokių kaip lyderystė, atsakomybė, bendruomeniškumas, empatija ir rūpestis kitais.

Jei jums vis dar atrodo, kad neturite lyderio bruožų, galite nurimti – lyderiai būna labai įvairūs – triukšmingi ir tylūs, linksmi arba rūstūs, griežti arba švelnūs, smarkūs arba drovūs. Jie gali būti bet kokio amžiaus, rasės, tautybės, lyties, socialinės grupės. 

Pirmiausia pažvelkite į save – kokie jūsų pomėgiai, ką geriausiai mokate, kokia veikla jums teikia džiaugsmą ir pasitenkinimą? Paklauskite savęs: „Kokias asmenines savybes galėčiau paversti lyderio savybėmis?“ Kaip minėta, talentas sudaro tik apie 10 % sėkmės, tad svarbiausia yra pažinti save. Kartais žmogaus pomėgiai ir gabumai atsiskleidžia vėlesniame amžiuje, todėl svarbu nuolat save stebėti ir ieškoti savo srities. Radus tinkamą sritį, galima stiprinti savybes, žinias ir įgūdžius. Skamba kaip planas? Lyderystė nesusiklosto savaime – jos taip pat galima išmokti.