A dalis
Mokytojui

Turbūt žinote, kad mokytis finansinio raštingumo būtina nuolat. Atsakykite į šiuos 10 klausimų ir sužinokite, ar gerai valdote savo finansus. Taip pat pamatysite, kurios sritys yra jūsų silpnoji vieta bei kuo verta pasidomėti daugiau.

1) Ar seki savo išlaidas?

2) Ar planuoji savo biudžetą?

3) Ar taupai ir turi santaupų?

4) Kaip manai, kokiais būdais galima kaupti pinigus senatvės pensijai?

5) Ar turi aiškius finansinius tikslus?

6) Kodėl svarbu laiku mokėti mokesčius?

7) Ką žinai apie investavimo būdus?

8) Kodėl svarbu atsakingai apgalvoti, apsvarstyti prieš priimant sprendimą pasinaudoti finansinėmis paslaugomis (įvairios paskolos, draudimas ir pan.)?

9) Ar domiesi savo finansais?

10) Ar prieš ką nors pirkdamas apsvarstai, ar tikrai tau to reikia, ar perki spontaniškai, vedamas emocijų?

B dalis

Diskutuodami atsakykite į šiuos klausimus: 

  1. Kas yra elektroninės paslaugos? 
  2. Ką jūs žinote apie elektronines paslaugas? Kodėl jos svarbios?
  3. Kokiomis elektroninėmis paslaugomis jums teko naudotis?
D dalis

Šią užduotį atlikite savarankiškai namuose. 

  1. Sužinokite, ar jūsų šeimos nariai naudojasi Elektroninių valdžios vartų portalu. Kokiomis paslaugomis jie dažniausiai naudojasi? 
  2. Kartu su tėvais apsilankykite Elektroninių valdžios vartų portale ir atkreipkite dėmesį, kokie yra pagrindiniai elektroninių paslaugų tipai? Pateikite paslaugų tipų pavyzdžių (tai gali būti dokumentų užsakymas, mokesčių mokėjimas, registracija į mokyklą ir pan.). 
  3. Suraskite informaciją apie vieną jus dominančia paslaugą ir pristatykite ją klasei.
E dalis

Jau žinote, kad ne visi paaugliai gali naudotis Elektroninių valdžios vartų paslaugomis, tačiau su tėvų priežiūra naudotis paprastomis elektroninėmis paslaugomis, tokiomis, kaip žaidimai ar edukacinės programėlės, galima pradėti jau ankstyvoje vaikystėje. Amžius, kada galima pradėti naudotis elektroninėmis paslaugomis, priklauso nuo daugelio veiksnių, daugiausia nuo vaiko brandos, žinių apie internetą ir saugų elgesį jame, taip pat nuo tėvų priežiūros ir nustatytų taisyklių.

Elektroniniai valdžios vartai yra modernus ir patogus būdas gauti valstybės paslaugas. Jei turite elektroninį parašą, galite patys prisijungti prie elektroninių valdžios vartų. 

 

Kokie pirmieji žingsniai norint pradėti naudotis paslaugomis?

  1. Susikurti elektroninį parašą: Tai yra saugus būdas tvirtinti dokumentus elektroninėje erdvėje. Kaip susikurti savo elektroninį parašą galite paklausti savo tėvų arba mokytojų.
  2. Prisijungti prie e. paslaugų portalo: Įvedus savo asmens kodą ir pasirinkus elektroninio parašo tipą, galėsite prisijungti prie portalo.
  3. Pasirinkti reikiamą paslaugą: Portalas siūlo platų paslaugų spektrą, todėl svarbu pasirinkti tą, kurios reikia.

Sekti instrukcijas: Kiekviena paslauga turi savo naudojimo instrukcijas, kurias reikia atidžiai perskaityti ir vykdyti.