Muziejai, parodos ir su finansais susijusių įstaigų lankymas Apsilankymas muziejuose ir parodose gali būti puikus būdas mokiniams gilinti žinias apie finansus. Ypač rekomenduojama apsilankyti Lietuvos banko Pinigų muziejuje. Čia dažnai rengiamos įvairios edukacinės parodos, kuriose mokiniai gali susipažinti su pinigų ir bankininkystės istorija. Muziejuje gausu interaktyvių mokomųjų priemonių, teminių filmų ir ugdomųjų žaidimų, kurie padės mokiniams suprasti, kaip veikia pinigų sistema.

Seminarai, mokymai, konsultacijos. Lietuvoje organizuojama daug įvairių mokymų ir seminarų, skirtų mokinių finansiniam raštingumui stiprinti. Pavyzdžiui, Finansų ministerijos specialistai nuolat lankosi mokyklose ir veda paskaitas vyresnių klasių mokiniams apie finansus, Valstybinė mokesčių inspekcija  – apie mokesčių mokėjimo svarbą.

Konkursai, olimpiados, žaidimai. Sudominkite mokinius finansais ir paskatinkite gilinti žinias konkursuose, olimpiadose ir žaidimuose.

Lietuvos bankų asociacija ir Lietuvos Junior Achievement organizuoja „Europos pinigų viktoriną“, skirtą gerinti 13–15 metų vaikų ir paauglių finansinį raštingumą. Valstybinė mokesčių inspekcija kasmet organizuoja viktoriną 9–12 klasių mokiniams „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“. Ja siekiama pabrėžti mokesčių mokėjimo svarbą ir naudą, ugdyti mokinių žinias ir sąmoningumą mokesčių srityje. Lietuvos bankas, siekdamas didinti mokinių ir mokytojų finansinį raštingumą, organizuoja konkursą „Jauna piniginė“; Lietuvos laisvosios rinkos institutas  – Nacionalinį ekonomikos egzaminą; Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru ir Vilniaus universitetu – Ekonomikos ir verslo olimpiadą, Sodra – „Protų kovas“.

Spausdintiniai ir internetiniai ištekliai. Skaitmeninėje erdvėje yra daugybė išteklių, kurie gali padėti mokiniams mokytis finansų valdymo. Tiek pamokose, tiek neformaliojo švietimo veiklose galima naudoti metodines priemones, edukacinius filmukus, e-pamokas, žaidimus, infografikus bei įvairias skaičiuokles. Pateikite mokiniams įvairių investavimo priemonių (akcijų, obligacijų, fondų) pavyzdžius. Paaiškinkite, kaip šios priemonės veikia. Taip pat mokiniai gali mokytis investavimo, naudodamiesi internetiniais investavimo simuliatoriais, kurie leidžia eksperimentuoti neprarandant realių pinigų.

Pamokos ir neformaliojo švietimo veiklos su svečiais. Pakvieskite ekonomistą ar finansų specialistą/konsultantą į pamokas papasakoti apie pinigus ir jų vaidmenį mūsų gyvenime, investavimą.

Pakvieskite policijos pareigūną papasakoti apie dažniausiai pasitaikančias finansines apgaules ir kaip jų išvengti.