Tiesioginio bendravimo metu matome tikrą žmogaus reakciją, veido išraiškas, galime nuspėti ir tai, ko jis galbūt nepasakė. Tiesioginį bendravimą lydi ir tam tikri prisilietimai: rankos paspaudimas, patapšnojimas per petį, apkabinimas palaikant pašnekovą ir pan. Visa tai stiprina tekstą, kurį pasakome žmogui, arba tekstą, kurį išgirstame.
Netiesioginio bendravimo metu gestų kalba galime matyti žmogaus reakciją, veido išraiškas, galime nuspėti ir tai, ko jis galbūt nepasakė, tačiau ne visada galime patys įsiterpti, užduoti netikėtą klausimą, pasitikslinti ir pan., nes netiesioginis bendravimas (net jei tai ir tiesioginė vaizdo transliacija) susijęs su konkrečiu laiku (reikia tam tikru laiko intervalu spėti aptarti reikiamus dalykus), su konkrečia vieta ir aplinka (ne visada pašnekovai gali kalbėti laisvai), su ryšio kokybe (ryšys gali būti sklandus arba su tam tikrais trikdžiais). Jei netiesioginio bendravimo metu tik susirašinėjama, informacija gali būti suprantama ne visai tiksliai, skaitomas mintis mes kiekvienas suprantame savaip.
Teksto suvokimo užduotis, susieta su vaizdo medžiaga
Aptarkite vaizdo medžiagą ir diskutuokite toliau: kalbėkitės apie tiesioginio bendravimo svarbą, kodėl tai svarbu, būtina, reikalinga. Kalbėkite, kokiose situacijose tiesioginį bendravimą netiesioginiu pakeisti visai neblogai (kelionė, išvykimas į kitą šalį), o kada tai jau iškreipia tikrą bendravimą.