Prisiminkite Sokrato diskusijos metodą: suformuluota problema išskaidoma į paprastus, tikslius klausimus, taip kitaminčiai kviečiami diskutuoti, ieškoti tiesos.
Pasidalinkite į dvi grupes. Kiekviena grupė suformuluoja po 1 savo problemą (pvz., Nėra gerai, kad tėvai nustato laiką, kada jų vaikai privalo vakare grįžti namo.) Grupės susėda viena priešais kitą. Pirmoji grupė įvardija problemą. Priešais sėdinti antroji grupė apsitaria (tam skiriama laiko) ir tada bando ją skaidyti į smulkesnius klausimus ir plečia diskusiją su pirmąja grupe, pvz., klausia:
- Jeigu tėvai nebrėžtų jokių ribų, ar abiems pusėms (tėvams ir vaikams) būtų gerai? (Vyksta abiejų grupių diskusija, pateikiami tvirti argumentai).
- Ar vaikams išvis svarbu grįžti į namus ir kodėl? (Vyksta abiejų grupių diskusija, formuluojamos tezės ir tvirti argumentai).
Kai problema išskaidoma į smulkesnius klausimus ir jais diskutuojama, bandoma suformuluoti išvadą ir patvirtinti arba paneigti problemoje suformuluotą pirminę tezę (tai vis tik tikrai nėra gerai, kad tėvai nustato laiką, kada jų vaikai privalo vakare grįžti namo / vis tik greičiausiai yra teisinga, kad tėvai nustato laiką, kada jų vaikai privalo vakare grįžti namo / nuo vaikų amžiaus ir gyvenamosios vietos priklauso, ar tėvai dar gali nustatyti laiką, kada jų vaikai privalo vakare grįžti namo).
Čia pateiktas tik problemos formulavimo ir jos skaidymo į smulkesnius klausimus pavyzdys. Grupėse suformuluokite kitas problemas ir jas skaidykite Sokrato diskusijos metodu!