Seminarai ir mokymai. Nepraleiskite galimybių dalyvauti seminaruose ar mokymuose apie LGK gramatiką, jos struktūrą ir kitus aspektus. Skatinkite mokinius taip pat dalyvauti LGK mokymuose, kur jie galėtų sužinoti, kaip mokoma lietuvių gestų kalba. Taip pat galite suorganizuoti išvyką į Vilniaus kolegijos lietuvių gestų kalbos paskaitas arba dalyvauti atvirų durų dienų paskaitose kaip klausytojai.

Spausdintiniai ir internetiniai ištekliai. Skatinkite mokinius gilinti žinias apie lietuvių gestų kalbos gramatiką naudodamiesi internetine svetaine https://gestai.ndt.lt/lgkgv/. Taip pat rekomenduokite skaityti lingvisto Mantrimo Danieliaus parengtą knygą „Lietuvių gestotyros pagrindai“. Pedagogas gali pasirinkti temas apie LGK gramatiką ir skaityti, diskutuoti bei skirti užduotis mokiniams. Kadangi literatūrinių ir mokslinių šaltinių apie lietuvių gestų kalbos gramatiką lietuvių kalba trūksta, pamokose galima pasinaudoti anglų kalbos šaltiniais ar svetainėmis, susieti su anglų kalbos pamokomis ir taip praplėsti žinias.

Taip pat skatinkite mokinius susipažinti su lietuvių gestų kalbos meninių kūrinių rinktinės leidiniu „12 skrydžių per gyvenimą“, kurį sudaro laikmena su 12 LGK meninių kūrinių (vaizdo įrašų su QR kodais ir rašytiniais tekstais). Rinktinę galite rasti čia: http://www.lkd.lt/uploads/pdf/12-skryd%C5%BEi%C5%B3-per-gyvenim%C4%85.pdf. Galite sugalvoti atitinkamas užduotis, skirtas šių meninių kūrinių gramatikos analizei.

Konkursai ir žaidimai. Paskatinkite mokinius surengti LGK gramatikos vakarus mokykloje arba dalyvauti konkursuose ir žaidimuose, susijusiuose su gestų kalbos gramatika.

Tyrimai ir laboratoriniai darbai. Skatinkite mokinius rasti kurčiųjų pasakojimų, istorijų ar įvykių LGK įrašus ir su ELAN programa juos analizuoti anotuojant pagal tam tikrą temą, pavyzdžiui, „Kaip sudaryta LGK gramatika“. Tai gali būti įdomi ir įtraukianti veikla. Svarbu tinkamai atrinkti vaizdo įrašus ir temas anotuoti. Jei reikia pagalbos dirbant su ELAN programa, galite paprašyti konsultacijų iš Gestotyros skyriaus specialistų. Taip pat galima nuvykti į Vilniaus kolegiją, kurioje saugomi studentų baigiamieji darbai apie gestų kalbą ir LGK gramatiką – tai puiki galimybė gilinti žinias ir tyrinėti įvairias temas.